Pievienots 30.09.2021

JAUNAIS 308 IEZĪMĒS PEUGEOT ZĪMOLA 211 GADU JUBILEJU UN 130. GADADIENU,
KOPŠ SĀKTA AUTOBŪVES IZCILĪBAS PARAUGU PIEGĀDĀŠANA KLIENTIEM

2021. gada 29. septembrī Stellantis montāžas rūpnīcā Milūzā, Francijā tika sākta pilnīgi jaunā PEUGEOT 308 modeļa ražošana. Tas uzsākts precīzi 211 gadus un trīs dienas pēc PEUGEOT zīmola dibināšanas. PEUGEOT zīmols pastāv kopš 1810. gada 26. septembra, tādējādi būdams pasaulē senākais un joprojām aktīvais automašīnu zīmols.

2021. gadā PEUGEOT atzīmē vēl vienu pagrieziena punktu savā vēsturē – ienākšanu personīgās mobilitātes pasaulē. 1891. gada vasaras izskaņā, tātad pirms 130 gadiem, “pirmā automašīna, kas tika piegādāta privātpersonai Francijā, bija PEUGEOT”. Šis notikums bija brīnišķīga piedzīvojuma sākums.

PEUGEOT zīmols, kas tika radīts pēc viena cilvēka un viņa ģimenes gribas, nepārtrauktu pārmaiņu pasaulē veiksmīgi pastāv jau vairāk nekā divus gadsimtus, pielāgojot savus produktus un pakalpojumus arvien mainīgajām klientu vajadzībām un prasībām. 211 gadu laikā PEUGEOT vārds un tā radītie produkti ir ienākuši miljonos mājokļu. Tās ir ne tikai automašīnas un motocikli, bet arī instrumenti, radioaparāti, šujmašīnas, piparu un kafijas dzirnaviņas utt. Daži no produktiem gadu gaitā ir iemantojuši ikonas statusu.

Mūsdienās zīmols ir pārstāvēts vairāk nekā 160 valstīs, ik dienas apstiprinot Armanda Pežo (Armand Peugeot) prognozi, ka automašīna padarīs PEUGEOT par “vienu no lielākajiem rūpniecības uzņēmumiem Francijā”.

Šo 211 gadu laikā pasaule nenoliedzami ir mainījusies, taču šo pārmaiņu temps pēdējo 10 gadu laikā ir ievērojami paātrinājies. Digitalizācija un īpaši savienojamība ir radījušas jaunus domāšanas veidus, kā arī patērēšanas un pārvietošanās paradumus. Ar savu jau šobrīd lielā mērā elektrificēto modeļu klāstu (70% PEUGEOT modeļu piedāvā vienu vai vairākas elektrificētas versijas), kā arī jaunākās paaudzes savienoto informācijas un izklaides sistēmu, kas debiju piedzīvo līdz ar jauno 308 modeli, PEUGEOT aizvien ir mobilitātes pārmaiņu priekšgalā.

 

130 gadu darba rezultāts

Pirmo pasažieru automašīnu privātpersonai PEUGEOT piegādāja 1891. gada 2. oktobrī. Tas bija Dornahas iedzīvotājs Poupardēna kungs, kurš pasūtījumu veica tā paša gada 27. augustā. Piegādātā PEUGEOT automašīna bija ar 4 sēdvietām un 2 ZS dzinēju no Daimler.

Kopš šīs zīmīgās dienas tālajā 1891. gadā ir saražotas un kopumā vairāk nekā 160 pasaules valstīs, kur zīmols ir pārstāvēts, piegādātas gandrīz 75 miljoni PEUGEOT automašīnu.

 Vintāžas un arī jaunāku automašīnu cienītāji var apbrīnot PEUGEOT Type 3 modeli, kas ir identisks tam, kas tika piegādāts Poupardēna kungam 1891. gadā, PEUGEOT piedzīvojumu muzejā Sošo, Francijā.

 

 

 
Darbvirsmas versija